VFR lety do zahraničí-krátká reportáž

VFR lety do zahraničí-krátká reportáž

V sobotu 28. ledna byl ve Flyway tak trochu slavnostní den. Sešli jsme se zhruba v počtu 20 pilotů a absolvovali povinná školení instruktorů a pilotů. Asi si říkáte, co je na takovémto školení slavnostního. Hned několik věcí. Jednak to byl první bod nabitého dvoudenního programu a jednak jsme rádi, že jsme se po dvou měsících zase sešli v tak hojném počtu – a to v ještě vzápětí přibylo asi deset vírníkářů. Holky nasmažily fantastické řízečky podávané s bramborovým salátem a okurečkami (tímto děkujeme). Po takovém výrazném posílení nás Jirka Pruša s Milošem Dermiškem z Flying Revue nadchnuli vyprávěním o svých zahraničních cestách. Bylo to pokračování vloni zahájeného cyklu přednášek, který volně navazuje našimi praktickými lety do zahraničí.

Plánujeme letos nejméně tři skupinové výlety – účastníci sobotní akce je již měli možnost vyslechnout, komentovat a přihlásit se (každá je již asi z poloviny naplněna). Brzy zveřejníme podrobnější informace včetně tras letů a termínů.

Po zodpovězených dotazech a diskusi nastoupil Pavel Březina a ukázal nám GyroDrive-první vírník schopný homologace jako vozidlo na pozemních komunikacích. Této události věnujeme samostatný článeček a fotky.

V podvečer, těsně před vířivkou a svařákem a baštou a kytarami…, jsme ještě nastínili plán letošních zahraničních výletů na jih, sever i okolo Evropy a po přihlášení prvních (stálých) „účastníků zájezdu“ zahájili zpěvavý bod sobotního programu s blíže neurčeným koncem. A to už je jiná pohádka….

You must be logged in to post a comment.