Do Zadaru na světový pohár v Jetsurfu

Marka znám už dlouho a pracovali jsme spolu už po revoluci. Před rokem jsme se spolu svezli vírníkem na Slovensko a jeho létání zaujalo. Se svou ženou Jitkou jsou motorkáři a aktivní organizátoři akcí. Takže oba mají blízko k různým bláznivým aktivitám. Letos tedy oba dokončili pilotní výcvik a začali létat. Pořídili si starší Cavalon a Jitka v posádce s Mechym v něm dokázali vystoupat na druhé místo v Navigačním poháru Petra Tučka (pouhých 5 bodů za vítězem v celém seriálu). To je hezký začátek mezi vírníkáři. A také dobrá motivace pořídit si nový stroj. Moc krásný Cavalon 915.

Doposud je to jejich příběh. A teď přicházím na scénu já.

,,Marku, chystám se na víkend podívat na závody světového poháru Jetsurfu v Zadaru. Máte nový vírník, nechcete se přidat?”

,,Jitka nemůže, má víkendovou akci na Portáši, ale já zůstávám doma….”

,, Já jsem tento víkend doma v Zadaru a ty…?.”

V sobotu ráno tedy startujeme z Přerova a těšíme se na výlet. V Maďarsku mám kamaráda Atillu. Je zástupcem Autogyra a přestěhoval se na svoje nové letiště 10 minut letu od Balaton Hevíz, kam na odbavení stejně míříme. Byla to moc příjemná návštěva a on, i jeho žena Zuzka, jsou moc prima lidé. A potom už hurá LHSM Hevíz a LDZD Zadar. Večerní procházka starým centrem a bezva večeře byla hezkým završením dne.

Druhy den si půjčujeme kola a jedeme povzbudit pilota našeho paramotoru Nirvana a tady v Jetsurfu jednu z největších hvězd Jakuba Kornfeila. Asi ho mnozí znáte ze závodů silničních motocyklů. Kuba pěkně válí a vypadá to na titul vicemistra světa.

Mezi disciplínami se jdeme vykoupat. Voda je ještě teplá a pláže prázdné. Odpoledne se potkáváme s Martinem Šulou. Ten je autorem celého nápadu a vlastně tvůrcem celého tohoto sportovního odvětví. Moc mu fandím a obdivuji. Rád přijímám pozváni k návštěvě jeho nové firmy. Naposledy jsem u něj byl ještě ve starém areálu v Brně (ale to už je také par let). Mě to prostředí kolem podobných bláznů a vůně benzínu prostě baví.

Následující den před odletem nás po prosluněné chorvatské pohodě čeká trochu vystřízlivění. Je to sice (jak říká kamarád Tonda) …zápletka okresního formátu…., ale opět mi připomene pocity z Chorvatska po poslední cestě. V notamu letiště Zadar stojí, že posádky soukromých letadel přilétajících (nebo odlétajících) mimo sezónu ve dnech pátek až neděle musí kvůli zvýšenému provozu turistů využít VIP terminál. Je to vlastně normální GA terminál kudy jsme vždy chodili. Žádné zvláštní služby a nic. Jen příplatek 175 EUR k ostatním poplatkům. Tož tak, jenom ať víte… Ale vím jak příště zařídit, aby se tento poplatek neplatil. Rád poradím.

Ale my si dáme cestou hrušku a české BB -čka. Ty se v Chorvatsku jmenují belVita, a v Maďarsku na Hevízu se přesně potkáme s partou čtyř jiných našich vírníků s klukama, kteří byli na maratonu v Záhřebu. Sákriš, ještě furt mě bolí paty, jinak bych taky letěl se proběhnout.

Tak ještě jednou Jitce a Markovi

gratuluji

ke krásnému stroji a těším se na další společné cesty…..

Facebook
Twitter

Další aktuality

Z Portugalska domů vírníkem Gyromotion

Vyprovázím Cavalon na Krétu

Na skok do Itálie vírníky Gyromotion