Létám jako Sharvan

Šarvanec je ve slovenštině malý nezbedný chlapec. Stejně tak se jmenuje zajímavý projekt jedné slovenské firmy. Sharvan je městské kolo rostoucí s vámi.

S majitelem a tahounem firmy jsme se setkali na výstavě Karavany v Brně. Kolo jsme složili a dali za sedadlo ve vírníku Cavalon, který jsme tam zase vystavovali my. A protože jsme si vykládali o firmách a technologiích, které mě vždy zajímaly, pozval nás Dušan na prohlídku jejich firem do Popradu a Prešova.

Letěli jsme s Pavlem z Přerova – jak jinak než vírníkem. V Prešově byla ten den mlha, ale pod Tatrami bylo nádherně a sluníčko.

Vlídné přijetí na letišti v Mlýnici je již tradiční.

Už vím, kde se bere technologická základna pro toto kolo. Skupina firem LPH ve Vranově a Popradu a jejich nástrojárna v Prešově s výrobou pro automotive, pračky a jiné velké odběratele. No a za projektem kola stojí Dušan a jeho skupina 7 statečných, kteří za 5 let vývoje přivedli na svět toto zajímavé kolo. Pokud byste chtěli na cesty do města vytáhnout z auta, karavanu nebo třeba i z vírníku skladný dopravní prostředek, mrkněte na sharvan.bike. Od prosince by měla být k dostání i elektro verze.

My jsme si pěkně pojezdili a potom už jako šarvanci letěli zase přes Tatry zpátky domů….

Facebook
Twitter

Další aktuality

Z Portugalska domů vírníkem Gyromotion

Vyprovázím Cavalon na Krétu

Na skok do Itálie vírníky Gyromotion