Teoretický kurz pilota vírníku

Každý budoucí pilot projde dle svých zkušeností teoretickým výcvikem (45 hodin začátečník, 5 hodin pilot s ULL licencí nebo vyšší) a poté praxí dle osnovy Letecké amatérské asociace (začátečník minimálně 20 letových hodin se 127 starty a přistáními).

Teoretický výcvik probíhá v naší přerovské učebně na letišti a praktickou část poté provádíme individuálně dle časových možností žáků. Samotné teoretické zkoušky probíhají formou testu na počítači. Není zde důvod k obavám, protože laťka není nastavena vysoko. Důležité je vždy to, aby získané vědomosti pilot použil přesně tehdy, kdy má a v odpovídající míře a přesnosti.

Bezplatně si lze opakovaně test vyzkoušet ZDE.

Materiály ke studiu naleznete ZDE.

Časově se teoretická zkouška zpravidla provádí společně s praktickou zkouškou a její cena je od 2000 Kč bez DPH.

Dle zájmu pilotů pořádáme i “pokračovací” speciální kurzy, jako Lety na řízená letiště nebo VFR lety do zahraničí.Připravujeme i zdokonalovací kurzy pro stávající piloty (starty a přistání, přistání se silným bočním větrem). Stále samozřejmě platí i možnost pro začínající piloty po výcviku vzít si s sebou instruktora na palubu vlastního nebo zapůjčeného vírníku a procvičit si s ním situace, které pilotovi dělají těžkosti. Cenově zde vycházíme velmi vstříc.