Vírníkem Calidus po USA #1 Oshkosh

Loni jsme prodali první virnik Calidus 915 Gyromotion do Ameriky. Poslali jsme jej mexickému dealerovi Bernardu Morenovi. Vyřizuje legalizaci jízdy v Mexiku a USA. Letos se dohodl s Autogyro USA o návštěvě výstavy v Oshkoshi ve Wisconsinu na severu spojených států. No a vírník odsud potřebuje zpátky dopravit do Houstonu v Texasu. A to je možnost pro mě. Jelikož Bernarda netlačí čas, do kdy se má Calidus vrátit zpátky, plánuji okamžitě cestu nikoliv přímo, ale napříč a začínám spojovat místa a lidi, které chci navštívit. No a co kdybych vzal sebou Matúše? Mohli bychom to pojmout jako první cestu v Africe. Proletět zažít atmosféru, potkat piloty a lidi. Sice letíme dva celkem normální chlapi s celou výbavou na dva týdny společně v Calidusu, ale cestou je alespoň sranda a společně vybereme destinace, kam bychom potom mohli zaletět svými stroji anebo alespoň doporučit tipy na výlet pro kamarády vírníkáře. Je to sice trochu jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Každý tam dal co má rád a pak je bolela bříška. My ale máme celou partu kamarádů pilotů z Autogyro Amerika a ještě paramotorovou partu z Nirvana USA. Takže máme koho navštívit a při společném posezení na výstavě plánujeme trasu a zjišťujeme podrobnosti o hezkých místech pravidlech létání po spojených státech.

Vidím to z pohledu českého pilota a podnikatele velmi jednoduše. Jedna země, jedny pravidla, jeden jazyk, jedna měna. Trh a pilotní hřiště jedna báseň. Ale všude je chleba o dvou kůrkách, tak se nechejme překvapit.

Zatím si užíváme mega výstavu v Oshkoshi a objevujeme Ameriku.

Tak nás sledujte a my vám ukážeme nějaká hezká místa ze vzduchu. A nebojte se ono to není jako cestovka all inclusive. Tady se trasa a zážitky teprve pečou.

Držte si klobouky, jízda začíná….

Virnik Calidus Gyromotion si užíval zaslouženě pozornosti. Hlavně když za sebe posadíte hezkou holku…
Facebook
Twitter

Další aktuality

Z Portugalska domů vírníkem Gyromotion

Vyprovázím Cavalon na Krétu

Na skok do Itálie vírníky Gyromotion