Vírníkem na Olymp(ic)

Mám jmenovce ze stejného města. To zní dost jednoduše. Ale Pavla Březinu ze Zlína, který je třetím rokem klávesákem Olympicu nenápadně po očku sleduji. Už když hrál v kapelách Premiér nebo Argema jsem se potkával se svým jménem, ale s Pavlem jsem se nesetkal nikde. A to bydlí co by kamenem dohodil od letiště, kam jsem roky chodil létat na paramotoru a začínal létat s vírníkem.

No a pak na mě vykoukla pozvánka na OPEN AIR koncert Olympicu v sobotu v Olomouci.

No a když je vzduch otevřený, tak to je škoda neletět.

Loni touto dobou jsem vezl Dagmar Peckovou do Českého Krumlova a musím říct, že na to moc rád vzpomínám. Taky jsem letěl s Ondřejem Havlíkem (Endru) do Berlína, kde se stal nejlepším světovým beatboxerem ( není to nic s boxem a fakt to stojí za podívání).

No a na Olympiku jsme byli se skupinkou vírníkářů před pár lety na koncertu legendy. Nejen jim, ale i Karlu Gottovi a dalším to v Prievidzi fakt šlapalo.

To se mi všechno táhne hlavou, když Pavlovi v sobotu brzy ráno navrhuji nejen seznámení, ale i převoz vírníkem z Banské Bystřice (kde vystupují den předem) do Olomouce. Docela mě překvapí a potěší, když už brzy před šestou přijímá. To si zatím píšeme zprávy.

Nakonec domlouváme vyzvednutí až po obědě u Val Mezu na letišti v Poličné. Celý den hodně fouká, ale Pavel je v pohodě a po pár minutách už si let společně užíváme. Na Helfštýně chvíli pozorujeme vystoupení historického šermu z první lóže a potom už míříme na letiště do Olomouce. Po úpravě na vozidlo už jedeme centrem hanácké metropole přímo ke Korunní pevnůstce, kde se koncert koná.

Večer je super nejen koncert, ale i večerní procházka Olomoucí a posezení v příjemné hospůdce.

Pavle díky a doufám, že výlet někdy zopakujeme. Třeba vezmu pár kamarádů a přivezeme celý Olympic na některý z budoucích koncertů. Není na světě kapela, která by přijela na vystoupení létajícím autem- to vím teda naprosto bezpečně. Olympic by si to po 60 letech koncertování podle mě zasloužil.

www.letejsnami.cz

www.flyway.cz

www.gyromotion.eu

www.gyromotiontour.com

Facebook
Twitter

Další aktuality

Z Portugalska domů vírníkem Gyromotion

Vyprovázím Cavalon na Krétu

Na skok do Itálie vírníky Gyromotion