Vírníky na letošní Barum Czech Rally Zlín!

Poslední srpnový víkend se v okolí Zlína pojede již 45. ročník legendární rally. A my budeme u toho. Tři vírníky Autogyro se objeví nad závodní tratí v době závodu.

Pavel Valoušek, pětinásobný mistr republiky, patřil v osmdesátých letech k esům československé rally. Za svou dlouhou závodní kariéru pilotoval legendární vozy jako je Škoda 110R, Škoda 130 RS, Lada Samara, Lada VAZ 2105 VFTS, Lancia Delta HF Integrále, Porsche 911 SC, Porsche 930 Turbo a další. Svoji aktivní závodní kariéru sice v roce 1995 ukončil, ale v jeho šlépějích úspěšně pokračuje jeho syn, Pavel Valoušek jun. (absolutní mistr republiky v sezoně 2010) – který na letošní Barumce nebude chybět.

A jak se vlastně Pavel Valoušek k vírníkům dostal? Je otrokovickým rodákem, a tak není divu, že si našel cestu i k vírníkům a naprosto si je zamiloval! Po prvním letu byl nadšen a hned ho napadlo, že by se rád někdy podíval s ptačí perspektivy na nějakou rally. Tato příležitost nastala začátkem dubna, kdy se nedaleko přerovského letiště jela Valašská rally. Nad závodními auty na trati jsme létali asi hodinu, a byl to překrásný zážitek nejen pro legendárního závodníka, ale i pro nás. Létání je krásné, a ještě hezčí to je, když tím někomu můžete pomoci splnit sen.

Facebook
Twitter

Další aktuality

Z Portugalska domů vírníkem Gyromotion

Vyprovázím Cavalon na Krétu

Na skok do Itálie vírníky Gyromotion